SOFAR POWERMAGIC ipari energiatároló ESS – minőségi, új generációs folyadékhűtéses energiatároló
A SOFAR Powermagic ipari energiatároló ESS egy magas minőségű, folyadékhűtéses AC csatolású energiatároló mely könnyedén illeszthető már meglévő napelemes rendszerhez, új napelemes rendszerrel együtt telepítve vagy akár önállóan, napelemes rendszer nélkül is.
A Powermagic energiatároló inverter független, bármilyen gyártójú napelem inverterrel felszerelt rendszerhez csatlakoztatható, köszönhetően annak, hogy AC csatolású. Teljesítmény tartománya 125kW-tól egészen 1290kW-ig, tárolókapacitás 215kWh-tól egészen 8256kWh-ig érhető el.
A Powermagic ipari energiatároló kiváló mérnöki tervezésnek köszönhetően, jelenleg az egyik legfejlettebb ipari energiatároló a piacon. Minden műszaki paraméterében megfelel a kor kívánalmainak és rengeteg egyedi megoldásának köszönhetően egy igazi jövőálló termék.
Nézzük is a ’száraz’ ám annál fontosabb műszaki paramétereit:
- All-in-one kialakítás, inverter+energiatároló egyben
- 125kW (400V AC) és 215kW (690V AC) beépített inverter
- 215kWh és 258kWh választható energiatároló kapacitás (400V AC verzió esetén)
- 344kWh energiatároló kapacitás 690V AC esetén
- 0.5P töltés/kisütés
- Akár 100% DOD
- Könnyedén bővíthető energiatárolási kapacitás akár 6MWh-ig 400V AC rendszernél
- Minőségi CATL 280Ah beépített cellák, igény esetén más gyártó is elérhető
- 3+2-es biztonsági rendszer
- Perfluor-hexanon alapú gázos oltórendszer (sokkal hatékonyabb mint az aeroszol)
- Nagy hatékonyságú folyadékhűtő rendszer
- Intelligens belső hőmérséklet szabályozás
- Beépített EMS
- Valós idejű monitorozási lehetőség, 15 év adattárolós
- 10 év vagy 7000 ciklus garancia (amelyik hamarabb bekövetkezik)
Mi a különbség az AC és DC csatolású energiatárolós rendszerek között?
Az AC csatolású energiatárolós rendszereknél (jellemzően ipari, 100kWh-nál nagyobb) az energiatároló AC oldalon csatlakozik közvetlenül a hálózatra, míg a DC csatolású energiatárolós rendszereknél (jellemzően lakossági ~5-40kWh közötti rendszerek jelenleg) pedig a napelemes inverterhez csatlakozik az energiatároló DC oldalon.
Mind a két rendszernek megvan az előnye és hátránya, de ipari rendszereknél az AC csatolású energiatároló az elterjedt.
Mi az az EMS rendszer?
Az Energy Management System, magyarul Energia menedzselő rendszer (energiamenedzsment) egy olyan szoftver, ami kommunikál mérővel, energiatárolóval (és akár napelemes inverterekkel is) és a kapott adatok alapján vezérli az eszközöket. A Powermagic egy fejlett, saját EMS rendszerrel rendelkezik, ami a legtöbb feladathoz elegendő.
Mit is jelent a 3+2-es biztonsági rendszer a Powermagic-nél?
Maximális védelmet!
A beépített több helyen is elhelyezett tűzérzékelő rendszer azonnal megkezdi az oltást amennyiben tüzet érzékel. Első körben cella szinten, utána szekrény szinten kezdődik meg az oltás. Amennyiben szükséges beépített sprinkleren keresztül vízzel is megkezdődik az oltás (ehhez külső vízforrás csatlakoztatás szükséges). Ezeken felül, megelőzve azt, hogy robbanás történjen, dedikált szellőzőkön keresztül a gyúlékony gázok távozni tudnak, valamint speciális, kirobbanó nyílásokkal is rendelkezik a Powermagic így nem tud kialakulni túlnyomás a rendszerben. Jelenleg a tudomásunk szerint a Powermagic rendelkezik a legfejlettebb biztonsági rendszerrel az Ipari energiatárolók piacán.
A Powermagic már kezdetektől úgy lett megtervezve, hogy könnyedén bővíthető legyen, óriási szabadságfokot adva az AC teljesítmény és az energiatárolási kapacítás megfelelő kiválasztásában és akár utólagos bővítésében. Amennyiben nem állnak rendelkezésre megfelelő fogyasztási adatok akár évekre visszamenőleg is, nehéz a pontos inverter teljesítmény és hozzátartozó energiatároló kapacitás meghatározása. A Powermagic több mint 45 féle inverter+tárolókapacitás kombinációban érhető el, ami mind tervezésnél, mind utólagos bővítés esetén soha nem látott lehetőségeket ad. Bátran kijelenthetjük, hogy jelenleg a Powermagic a legszéles inverter+tárolókapacítás kombinációval elérhető termék az ipari energiatároló piacon.
Hogy egyszerű legyen a választás, csupán egy egyszerű kérdésre kell tudni válaszolni, és mi már mondjuk is a megfelelő kombinációt: Hány órára milyen teljesítményre van szükség?
Ha például Önnek 4 órára szükség van 250kW AC teljesítményre, akkor az alábbi termék kombinációra van szüksége: 2db SOFAR Powermagic ESS 125kW/516kWh + 1db Junction Cabinet. Ez a kombináció lehetővé teszi Önnek, hogy 250kW AC teljesítményt, 4 órán keresztül leadó energiatárolót kapjon
1db Powermagic (ami minimum 125kW/215kWh) maximum 3db további Battery Cabinet-tel bővíthető (csupán energiatároló található a szekrényben), bármikor, akár egyenként is.
Amennyiben több Powermagic ipari energiatárolót szeretne párhuzamosan használni, akkor abban az esetben szükség van 1db Junction Cabinet-re (gyűjtőszekrény) amibe a Powermagicek AC oldalon becsatlakoznak, valamint ez az egység látja el ilyenkor a vezérlést is.
Szeretnénk még kiemelni a SOFAR Powermagic AC csatolású ipari energiatároló egyik másik nagy előnyét is, hogy folyadékhűtéses energiatárolóval rendelkezik ami a piacon csak keveseknél érhető el.
Miért jobb a folyadékhűtés a hagyományos léghűtéshez (ventilátoros) képest?
Az energiatároló működése közben komoly hő keletkezik, és az egyes cellák közti hőmérséklet különbség akár több tíz Celsius fok is lehet hagyományos léghűtés esetén. Minél jobban középen van egy cella a pack-ban, annál melegebb. Ez folyadékhűtés esetén csupán 1-2 Celsius fok. A cellák élettartamát egyik legjelentősebben a magas hőmérséklet befolyásolja. A SOFAR a saját kutatásai alapján kimérte, hogy folyadékhűtés esetén a Powermagicben lévő cellák élettartama 14%-al magasabb mint léghűtés esetén! Ez egy 15 éves várható élettartamot tekintve +2 évet jelent! További előnye még a szélesebb külső hőmérséklethez viszonyított működési tartomány és a cellák fizikailag sem érintkezhetnek ’piszkos’ levegővel.
A Powermagic beépített EMS-rendszerrel (Energia menedzsmenttel) rendelkezik. A Powermagichez egy okosmérő csatlakoztatása szükséges (ami a teljes telephely betáplálási pontján van elhelyezve) és ő onnan kezdve már mindent csinál magától. Idő alapú töltés/kisütés, Peak-shaving stb… Még egy alap szintű visszwattal is rendelkezik, de folyamatosan fejlődik a szoftvere.
A Powermagic monitorozása is megoldott a SOFAR Cloud-on keresztül.
Sokan elfelejtkeznek még egy nagyon fontos tényezőről az energiatároló kiválasztásánál, ami a karbantartás és elérhető szervizhálózat.
Az ipari energiatárolóknál már a beüzemelést is csak erre kioktatott személy végezheti el, szintúgy a karbantartást is. Mert a karbantartás fontos és nem elhanyagolható. A SOFAR Powermagic garanciája csak abban az esetben érvényesíthető, amennyiben az energiatároló dokumentáltan évente karban volt tartva. Cégünk mind a beüzemelést, mind a karbantartást mind az alapvető szervizelést el tudja végezni, mivel a SOFAR hivatalos partnerei vagyunk.
Ahogy szoktuk mondani, mi nem csak értékesíteni akarunk, hanem az eszköz teljes élettartama alatt is állunk rendelkezésre!
Hogyan néz ki egy projekt? Milyen átfutási időkkel lehet számolni? Milyen mérföldkövek vannak?
Először is, a Sofar Powermagic minden szükséges certifikációval rendelkezik, hogy Magyarországon telepíthető és használható legyen.
- Az első lépcsőfok, hogy a kívánalmaknak megfelelően ajánlatot adunk a megfelelő teljesítményű és kapacitású energiatárolóra.
- Megrendeléstől számítva ~2-3 hónap míg az energiatároló beérkezik Magyarországra (dolgozunk azon, hogy ezt pár hétre leszorítsuk). Közben cégünk projektmenedzsere egyeztet a rendszer tervezőjével, átadván minden fontos információt.
- A beérkezést követően leszállítjuk az energiatárolót
- A telepítő cég a telepítést elvégzi (lényegében a kábeleket beköti)
- Cégünk mérnökei elvégzik a beüzemelést (1-3 nap, mérettől függően)
- A beüzemelést követően oktatást tartunk az alapvető üzemeltetésről, átadunk minden szükséges dokumentációt és jegyzőkönyvet
- Évente egy alkalommal találkozunk karbantartás céljából.
Amennyiben felkeltette érdeklődését a SOFAR Powermagic ipari energiatároló ESS, akkor keressen minket bizalommal. Várjuk tervezők, EPC-k és végfelhasználók jelentkezését is!
A SOFAR-nak elérhető mind lakossági energiatároló rendszere is (HYD széria és BTS-5K energiatároló) valamint ’Behind the meter’, több 10MWh-ás energiatárolója is. Ezekkel kapcsolatban is keressen minket bizalommal!